Tarotový výklad

O tarotu

          Původ tarotových karet je zahalen tajemstvím. Tarotové karty jsou speciální karty možná pocházející ze staré Indie, možná z Číny nebo od Keltů, k výkládání byly používány již i ve starověké egyptské civilizaci. Taroty, tak jak je známe dnes, pochází s poloviny 15. století a původně se balíček o 78 kartách používal ke karetní hře zvané taroky.

          Celá sada obsahuje 78 karet. Velkou arkánu tvoří  22 karet a je jakým si základem pro vykládání. Tzv. Malá arkána však ve výkladech má svou nezastupitelnou roli a tvoří ji zbývajících 56 karet, které se dále dělí dle barvy na Hole, Meče, Poháry a Pentakly (Mince).

          Tarotové karty byly od nepaměti předmětem pro výtvarné ztvárnění a tak se můžete setkat s různými typy a druhy:    

Mag varianty karty Mág

Výklad tarotových karet

          Tarot se od počátku především používal k poznání okolností, jež ovlivňují tazatele, takže se v pravém slova smyslu nejedná o věštění, ale o výklad karet nebo-li interpretaci. Lidé používají tarot k náhledu energií pocházející jak od tazatele, tak z vnějšího prostředí, a zkušený interpret, dokáže přesně pojmenovat tazatelovu situaci a další vývoj. Asi nelze popsat, jakým způsobem tarotové karty vykladači umožňují přesně popsat události i situace, protože se nejedná pouze o naučenou znalost symboliky vykládáných karet, ale ony vždy nějak osvětlí životní okolnosti a ozáří cestu vpřed. Tarotové karty nedokážou předpovídat budoucnost - věštit, spíše nám nastíní pravděpodobné tendence vývoje události.

Velice cenný je psychologický přínos tarotu. Tarot radí jak zvládat životní situace, jakou cestou se dát, pokud je nutné se rozhodovat, ale nepřikazuje. Jen nám naznačuje, jaké důsledky přinese naše konání, kam směřujeme a jaké máme tendence uspět či nikoli. Tím zachovává naší svobodou vůli, tak jak nám svobodou vůli poskytuje Vesmír. Výklad karet u kartářky/kartáře používající tarotovou sadu tedy není prostředkem jedince, jak manipulovat s druhými, ale přínosná forma, jak si vytvořit život k své osobní spokojenosti.  

Na základě svých bohatých a různorodých zkušeností z výkladu karet mohu říct, že klienti nemají zájem o dějiny výkladových technik. Klienti se výhradně soustředí na obsah výkladu karet ve vztahu ke své momentální životní situaci a spatřují jako významné informace a poučení plynoucí z konkrétního výkladu karet. 

V moderní praxi vykládání tarotu se výklad skládá z malých částí, které se spojují do komplexního obrazu probíhajícího děje, aniž by byl podstatný prorocký obsah u výkladu karet tarotového typu. Klient očekává, že mu poskytnu odpovědi, které ho zajímají, a že s ním proberu jeho problémy, pomohu mu v pochopení principu probíhajícího děje a naleznu takovou cestu, která ho povede z problematické situace. Jestliže takto chápe způsob mé práce, pak opravdu odchází uspokojený, s klidem na srdci, ale i s prostředky, jež mu pomohou.

Mnoho lidí se tarotových karet obává, ale strach není na místě. Hledá-li člověk řešení nelehkých situací, touží nahlédnout na důsledky svých budoucích kroků, neví si rady nebo je pro něho rozhodnutí více než nelehké, pak je porada s tarotovými kartami to správné.

Máte-li doma svůj balíček tarotových karet a jste zvyklí "tahat" si denní kartu nebo chcete nějak začít s tarotem pracovat, pak máte k dispozici krátkou interpretaci karet velké arkány zde.

Od tarotových karet nelze očekávat, že prozradí ta správná čísla do loterie, není pro ně ani důležitý čas. Proto kartářka/kartář používající tarot vždy před výkladem určí, o jakém časovém období se bude mluvit. (Své výklady směřuji na období 6-ti měsíců.)     

         -----------------------------------------------------------------------------------

Ceny výkladů karet, ať už formou osobní konzultace nebo výkladů zaslaných na email naleznete v odkazu CENÍK.    

 

Novinky

  • Daoreet doloregn

    13.8.2012

    Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

  • Dolor sit amet

    13.8.2012

    Colorido-vidro-cocktails-beber-640x960 Far far away, behind the word mountains, far from the coun.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !telefon


Zvětšit mapu