Symbolová terapie vhledem

      Někdy nám stačí získat informace a máme ve všem jasno a jindy je třeba podstoupit dlouhou cestu od informací ke změnám. Na své cestě se pak ztrácíme a přijde okamžik, že nám nezbývá nic jiného, než říct si o pomoc.

Jedna z variant, jak si upravit život k obrazu svému jsou různé alternativní způsoby vyladění energií - harmonizace. Protože se zabývám alternativními přístupy, pak i mnou poskytované metody jsou alternativní. 

Popis jednotlivých možností, pro koho jsou vhodné a co lze očekávat naleznete v jednotlivých odkazech.

 

 Duchovni-rust   

Duchovní růst   

Od narození se nám dostává informací, pokynů, zkušeností a nesmíme zapomenout, že totéž si neseme i z minulých životů (a neopomeneme ani fenomén kolektivní mysli), což v nás vytváří a zachovává myšlenky a přesvědčení, na základě nichž jednáme se sebou i s druhými. V podstatě si tak vytváříme naše ego. Ale to ne vždy jedná v souladu s naším nejlepším zájmem, dalo by se říct, že nepočítá s jednou proměnnou… a to je lidský vývoj. Jde o to, že náš mozek stále plní svou původní povinnost, tedy ochránit naší křehkou, snadno zranitelnou (z pohledu přírody) schránku. A protože věcí, které by nás ohrožovaly, je málo, tak si náš mozek, aby plnil svou funkci, nebezpečí vymýšlí. Z nás se tak stávají lidé, naplněni strachem, úzkostí či fobiemi, kteří se ztrácejí v mezilidských vztazích i ve vlastních životech. 

Existuje mnoho technik, jak se porovnat s programy, které jsou v nás uloženy. Nevýhodou těchto technik je, že dříve nebo později se nám stejný program vrátí, jen v jiné podobě nebo prostřednictvím jiných prostředků. Symbolová terapie vhledem (STV) umožňuje pracovat s našimi hluboko uloženými myšlenkovými vzorci, rozkrývá jednotlivé příčiny problémů a psychických bloků a již při prvním sezení tak dochází k pochopení, jež vede k jasným změnám ve způsobu myšlení. Staré myšlenkové pochody jsou nahrazovány novými, které se v průběhu terapie ukotvují. V případě, že se jedinec dostane do stejné nebo podobné situace, kterou již někdy v minulosti prošel, pak neuplatňuje chování, které by jej utvrdilo v přesvědčení, že má problém nebo musí trpět, ale prostřednictvím uvědomění si tzv. nejvyšší reality nedává sílu chování, které by kopírovalo původní myšlenkové vzorce a vedlo ho tam, kde byl před terapií STV. A jako bonus klient získává i změnu své karmy nebo si „mechanicky“ dojde k tzv. pozitivnímu myšlení. 

V jakých případech je vhodné použít STV a komu je určena? 

            K odstranění fobií, traumat, psychických bloků, zdravotních problémů založených na psychosomatických příčinách, při potížích ve vztazích či k porozumění příčin životních problémů. Velmi cenné je použití při rozkrývání snů, ať už se nám opakují anebo na sebe upozorní svou intenzitou. Takže kdybychom měli být konkrétní, pak můžete: 

pociťovat strach 

na něco/někoho se hněvat 

cítit se zrazená/ý 

nedokážete přijmout nějakou skutečnost 

ztratili jste důvěru v cokoli/kohokoli 

nedaří se Vám odpustit 

máte pocit, že nenacházíte lásku tam, kde ji očekáváte 

nějaká Vaše touha není neustále naplněna 

bojíte se být bohatí   

máte pocit, že jste pro druhé nepřijatelná/ý 

obáváte se samoty 

nevěříte si 

schází Vám zdravé sebevědomí…. 

… dalo by se říct, že pokud dokážete pojmenovat svůj problém, pak je vhodné se s ním vypořádat pomocí  symbolové terapie vhledem. 

Absolvovat ji mohou dospělí i děti cca od 12 let, kteří mají schopnost sebereflexe (uvědomovat si své myšlenky a pocity a pojmenovat je). Tato terapie je velmi vhodná i pro lidi, které příliš nebo vůbec neoslovují věci spojené s „duchovnem“, jsou zaměřeni realisticky.

Co lze očekávat při samotné terapii? 

         I při této terapie je klient neustále při vědomí. Terapie probíhá osobně, ale výhodou je, že jí lze provádět i pomocí programu Skype tzn. po internetu (klient musí mít zapojenou webkameru, protože je potřebná vizuální kontrola terapeutem). Při samotné terapii klient i terapeut vynakládají mnoho energie, protože od obou je požadována silná pozornost a soustředěnost. Z tohoto důvodu se celá terapie rozděluje na několik částí.  Rozdělení zároveň umožňuje pevnější ukotvení nově nabitých uvědomění. 

Dscn1659Svobodná volba  

Ceny terapií a jak se objednat naleznete v odkazu CENÍK.

 

Novinky

  • Daoreet doloregn

    13.8.2012

    Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

  • Dolor sit amet

    13.8.2012

    Colorido-vidro-cocktails-beber-640x960 Far far away, behind the word mountains, far from the coun.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !telefon


Zvětšit mapu