Reiki

Poprvé jsem se vědomě s metodou přikládání rukou setkala v roce 1991. Tehdy mě však životní okolnosti i má osobní volba od této cesty odvedly. Ale čas plynul až do stádia, kdy jsem se musela rozhodnout, zda chci vůbec žít a první co mě po mém rozhodnutí potkalo, byla opět možnost seznámit se s metodou založené na předávání energie pomocí rukou nebo-li Reiki, naučit se ji a pomoci sobě i druhým.

Mě samotné pomohla metoda Reiki v první chvíli s mým zdravotním stavem a postupně, jak se stávala součástí mého bytí, tak se začal můj život odvíjet podle mých představ, snů a plánů, a dramata z mého života mizela.

Tak jak jsem postupovala ve studiu, začaly se mi také otevírat nedozírné možnosti, o kterých bych si dříve ani netroufala snít, a tak mi tato metoda otevřela dveře k vykládání karet, do života mi přišli noví lidé a s těmi dosavadními se vztahy pročistily. Proto jsem brzy zatoužila nejen lidem pomáhat v jejich nelehkých situacích, ale naučit je i tuto metodu používat a mít možnost žít plnohodnotný život ke své spokojenosti.

Určitě Vás nyní napadá otázka:

 

Dscn1662

 

Co vlastně je to Reiki?

Jistě každý ví, že kdykoli člověka potká nějaká bolest anebo nemoc, přiloží si na bolavé místo ruku, stejně jako matka přikládá ruku na čelo svého dítěte s horečkou. Lidský dotek přináší teplo, vyrovnanost a  léčení. Stejně tak i zvíře instinktivně začne postiženou oblast lízat. A něco tak jednoduchého, jako je přiložení ruky, je základem Reiki.

Proč se tedy něco takového běžného musí učit? Doba, kdy jsme měli své přirozené schopnosti plně rozvinuté, jsou dávno pryč. Jestli se potopily s Atlantidou nebo je lidé v minulosti popřeli, není podstatné. Napříč historií však bylo mnoho lidí, kteří toužili oživit naší přirozenost. Naštěstí, v případě Reiki, se to podařilo, ale abychom probudili informace z našeho genetického kódu, je potřeba se Reiki učit, stejně jako se dítě učí chodit.

           Reiki je vesmírná univerzální energie, nacházející se v prostoru kolem nás. Práce s touto energií v nás probouzí lásku ke všem bytostem a všemu, co nás obklopuje.      

                                                      

K čemu slouží Reiki?

nemoci se dostávají do procesu přirozeného procesu uzdravování

imunita se zvyšuje

povzbuzuje se činnost orgánů

podporuje se detoxikace a očista orgánů – normalizuje se prokrvení

zmírňují se bolesti, snižuje napětí

rány se hojí rychleji a lépe

zlepšuje se příjem potravy a následné trávení, normalizuje se látková přeměna a hladina cukru

tělo lépe reaguje na léky

napomáhá hlubokému uvolnění, spánek je hlubší a zdravější

podporuje schopnost koncentrace, napomáhá dětem s dysfunkčními poruchami učení

podporuje rozvoj individuálního přirozeného talentu

povzbuzuje tvořivost a citlivost smyslů

prožívání pocitů je přirozenější, člověk je spontánnější, srdečnější, přijde větší chuť do života a do práce

je citlivější a laskavější

časem nastolí vnitřní mír a pocit naplnění

člověk snáze vnímá své skutečné potřeby a začne sám sebe brát vážně

snáze se odbourávají strach, obavy a neurotické potíže

napomáhá získat spirituální zkušenosti, rozvíjí se duchovní smysly 

Pomocí Reiki se můžeme vyrovnat s fyzickými i emocionálními problémy a dojít k poznání a pochopení smyslu našeho života. Je to alternativní metoda přinášející uzdravení fyzického těla i mysli.

K tomu, aby člověk mohl používat Reiki je třeba iniciace, a toto zasvěcení odlišuje Reiki od všech ostatních metod přikládání rukou za účelem harmonizace těla s duší. Iniciační proces má za úkol vzbudit ve Vás tvořivost, touhu a soustředění. Člověk má dojem, jakoby to, co se děje, jsou zkoušky přicházející z venku, ale jedná se o uvědomění si svého potenciálu, svých hodnot, své osoby v plné její šíři tak, aby byl připraven a schopen zvládnout energii a sílu, které dosahuje svým růstem. Samozřejmě nic nestojí samostatně, takže k technickému výcviku patří i výcvik duchovní.

I zde platí princip příčiny a následku. Prací s energií Reiki vzroste i síla praktikujícího. Pokud ji použije k něčemu negativnímu, nakonec se obrátí tato síla proti němu. Říká se, že Reiki je energie lásky, a tak s láskou a čistými úmysly je třeba k této metodě přistupovat.

Reiki je rozděleno do několika částí – stupňů.

I. stupeň umožňuje harmonizovat sebe i druhé v základní formě tzn. přikládat ruce a nechat proudit energii na sebe nebo druhé v přímém kontaktu

II. stupeň tyto schopnosti rozšiřuje o možnost nepřímé asistence, tzn. harmonizace na dálku, posiluje se intuice, člověk tak má větší zájem se seberealizovat a život prožívat, je zde možnost energetického ovlivnění jídla a nápojů, kosmetických prostředků, prostorů, situací

III. a IV. stupeň je zaměřen na výuku mistrů – učitelů Reiki

         Každý vyšší stupeň zvyšuje sílu a urychluje proces vyladění lidského organismu na fyzické, emocionální, duševní i mentální úrovni. Od chvíle, kdy člověk přijal zasvěcení do Reiki, stává se z něj praktikant Reiki se schopnostmi, o nichž dříve neměl ani tušení.

          Reiki je tu pro to, aby pomáhalo. Neznamená to, že pokud podstoupíte harmonizaci Reiki, že přestanete naslouchat radám lékařů a využívat léků klasické medicíny. Reiki napomáhá, usnadňuje i urychluje ozdravný proces a dává šanci být tvůrcem svého života.

Jestliže zvažujete absolvovat harmonizaci pomocí energie Reiki, a nejste si zcela jistí, co očekávat, na co se připravit, pak jsou zde pro Vás další informace, které Vám napoví.

                                

 

 Reiki1

Novinky

  • Daoreet doloregn

    13.8.2012

    Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

  • Dolor sit amet

    13.8.2012

    Colorido-vidro-cocktails-beber-640x960 Far far away, behind the word mountains, far from the coun.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !telefon


Zvětšit mapu